שיווק שיווק שיווק איך מגדילים את מספר הלקוחות של העסק

שיווק, שיווק, שיווק או איך מגדילים את מספר הלקוחות של העסק


זו שאלת המפתח


לכולנו יש רעיונות נפלאים, ורוב העסקים שנתקלתי בהם הם אנשי מקצוע בתחומם, ועושים דברים נפלאים אבל בעלי עסקים רבים מספרים לי, ''פרסמנו בעיתונים, חילקנו פליירים, עשינו הכל, אבל הלקוחות לא מגיעים, הלקוחות לא שמעו עלינו... מה עושים.''

וגם ''הלוואי והיה לי יותר כסף לפרסום....''

זה נכון פרסום מגדיל את החשיפה, אבל
לא תמיד הפרסום יעזור, לא תמיד הכסף הגדול יביא את התוצאה הרצויה.

פרסום אפקטיבי שלב I הגדרה

בכדי שהפרסום יהיה אפקטיבי עלינו לעצור רגע, לחשוב ולהגדיר-
• מה המוצר שאנחנו מוכרים
• מה היתרון שלנו על פני העסקים האחרים באותו התחום
• מי הלקוחות שלנו (וככל שנאפיין אותם יותר טוב, כך השיווק יהיה יותר ממוקד ויותר אפקטיבי וכולל תחום העיסוק שלהם, תחביבים, עניין, גיל, מין וכו'.)

(חשיבה זו יכולה להיות כחלק מהתוכנית האסטרטגית לעסק- מומלץ ביותר, ובמיוחד לפני תחילת הפרסום)

פרסום אפקטיבי שלב II התאמת הפרסום ללקוחות

אחרי שהגדרנו את כל ההגדרות אנחנו צריכים לנסות ותרגם את זה לפעולות, והפעולות נגזרות מאופי ומסוג הלקוחות שלנו.
אם אנחנו יודעים להגדיר את הלקוחות עד רמת שם הלקוח (לדוגמא אם הלקוחות שלנו הם בעלי עסקים בתחום מסויים) הפרסום צריך להיות ממוקד לקוחות אלה- בהתאם ללקוח (אם זה פניה אישית ללקוח, ביקאם זה פרסום בפורום מקצועי וכו').
אם הלקוחות שלנו מאופיינים בתחומי עניין מסוימים (אם הלקוחות שלנו מתעניינים בנושא מסויים, בעלי תחביב מסויים) אנחנו צריכים להתמקד בתחום העניין ולהגיע לבעלי תחום עניין זה אם זה פרסום בעיתונות המקצועית, באתרי אינטרנט ובאירועים המיוחדים לתחומים אלה.
אם המוצר הוא מוצר רחב (לדוגמא כלי בית) אז, רק אז כדאי לפרסם בצורה רחבה בעיתונות המקומית או הארצית. באתרים בפייסבוק, באירועים לקהל הרחב, בתוכניות טלויזיה בתחום ולקהל הרחב ועוד.

לגיל הלקוחות חשיבות גדולה, למרות שאין בכך חוקיות ותמיד יש יוצאים מהכלל- החברה הצעירים יותר מחוברים לטכנולוגיה מהמבוגרים, מבוגרים קוראים יותר עיתונים. מבוגרים שומעים רשת ב' צעירים שומעים גלגל''צ. בפריפריה שומעים רדיו איזורי, מבוגרים רואים ערוץ 1 ועוד.....

לסיכום


גם לאחר הפרסום לא בטוח שהלקוחות יגיעו מיד, לפעמים לוקח זמן ללקוחות להבין את המוצר ואת השירות, לפעמים אנשים ממתינים לזמן הנכון מבחינתם, כמו כן צריך לזכור כי אנשים רבים אינם קוראים מודעות, ואינם מתחייסים לפרסומים, לעומת זאת פרסום סמוי עושה את העבודה הרבה יותר טוב, כי אנשים לא אוהבים ש''מוכרים להם''.

 

הפרסום הטוב ביותר הם הלקוחות הקיימים שלכם. לקוח מרוצה מביא בממוצע 2 לקוחות נוספים, לקוח מאוכזב מרחיק בממוצע 20 לקוחות מאוכזבים.
שיהיה בהצלחה

שרית